فناوری اطلاعات و ارتباطات-انفورماتیک

 

 

معرفی

واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز بهداشت سازمان صدا و سیما،  در ابتدا با همکاران صدور دفترچه، فعالیت خود را شروع کرده است. در طی سالهای گذشته تغییراتی در تشکیلات واحد انفورماتیک صورت گرفته است که در نتیجه ی آن، از سال 83 این واحد در حوزه های نرم افزار، سخت افزار و شبکه به صورت مستقل از دیگر همکاران،  فعالیت خود را کماکان زیر نظر واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت سرمایه انسانی در راستای نیازهای مدیریت مرکز ادامه می دهد.

 

با تلاش همکاران در طی این سالها این واحد موفق به راه اندازی یک اتاق سرور شده است. سرورهای اطلاعات بیمارستانی(HIS)، آنتی ویروس(Kaspersky) و تصویر برداری دیجیتال (Pacs)  از جمله مهمترین سرورهایی هستند که برای رفع نیاز همکاران خریداری شده و تنظیمات مورد نیاز انجام شده است.

نام مسئول : مهندس امیر حافظی 

 

 

شرح وظایف و سطح خدمات

مهمترین وظیفه این واحد، شناسایی نیازهای مرکز بهداشت از نظر سخت افزاری و نرم افزاری، مشاوره برای خرید، استعلام و در نهایت خرید و نصب تجهیزات و پشتیبانی آنهاست. در راستای پشتیبانی از سرورهای مذکور وظایفی بر عهده این واحد است که از جمله آنها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

- پشتیبانی و توسعه سرورهای  Pacs و HIS  و کلینیک های مربوطه

- پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری و تجهیزات کامپیوتری کلیه واحد های مرکز

 

از دیگر فعالیتهای نرم افزاری این واحد، می توان به تبدیل سرویس های صدور دفترچه، تعیین وقت تخصصی، صدور معرفی نامه و بیماران خاص به سرویس های تحت وب و پشتیبانی از آنها اشاره کرد. کلیه سرویس های مذکور زیر مجموعه سایت اینترانتی office.irib.ir می باشد.

طراحی و پشتیبانی سایت مرکز بهداشت shefa.irib.ir از دیگر وظایف همکاران این واحد است.

آماده سازی بستر شبکه قدم ابتدایی برای اجرای وظایف این واحد است که در همین خصوص انجام کلیه فعالیتهای پسیو و اکتیو از جمله خرید تجهیزات شبکه، داکت کشی، کابل کشی های لازم، تنظیم سوئیچ ها و ... از دیگر اقدامات این واحد به شمار می آید.

با توجه به آنکه اهداف این واحد، شامل نیازسنجی و توسعه سرویس های سیستمی و تحت وب در جهت تسریع و تسهیل خدمات به همکاران است لذا، علاوه بر وظایف مشروحه در بالا، آموزش همکاران در زمینه های مختلف کامپیوتری، ارائه اطلاعات آماری به مدیریت، همکاری با نمایندگان شرکت های مختلف برای رفع عیوب احتمالی دستگاه ها و ... نیز بر عهده این واحد است.  

 

ساعات کار

8صبح تا 19

 

محل استقرار واحد

ساختمان شماره 2 مرکز بهداشت و درمان صدا و سیما(کوچه ترابنده)- طبقه 3

 

شماره تماس

مستقیم: 88870595

داخلی: 226