شورای اسناد پزشکی

 

 

معرفی

واحد شورای بررسی اسناد پزشکی جهت رسیدگی و کارشناسی صورت­حساب­های بیمارستان­ها و مراکز درمانی طرف قرارداد و هزینه ­های درمانی که توسط بیماران نقداً پرداخت شده و تعیین تعرفه متشکل از پزشکان و متخصصان مربوطه به همراه کارشناسان اسناد پزشکی تشکیل شده است و علاوه بر موارد فوق تنظیم و تعرفه گذاری مراکز درمانی طرف قرارداد و مراکز استان­ها در کمیته قراردادهای این شورا صورت می ­گیرد.

 

شرح وظایف و سطح خدمات

با توجه به وظیفه سنگین محوله درخصوص صورتحساب­های درمانی و رعایت عدالت در رسیدگی به موارد فوق جهت حفظ منافع سازمان و حمایت از پرسنل سازمان و رعایت حقوق مراکز طرف قرارداد، صورت­حساب­های درمانی با صرف زمان و دقت فراوان بررسی می­گردد و از پزشکان متخصص (جراح، داخلی و ...) و کارشناسان خِبره در موارد تخصصی (به طور مثال بررسی فیلم آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی) استفاده می­ گردد.

از طرفی جهت اجرای صحیح خرید خدمات از مراکز طرف قرارداد، به صورت رندوم از آنها بازدید به عمل می­ آید تا مشکلات همکاران بستری و مراکز طرف قرارداد پیگیری گردد.

 

ساعات کار

8:00 صبح الی 19:00 عصر

 

محل استقرار واحد

ساختمان شماره 2 مرکز بهداشت و درمان صدا و سیما (کوچه ترابنده)، طبقه سوم

 

شماره تماس

شماره تماس مستقیم: 85502215-021        

داخلی: 215

 

نکات لازم که مراجعه ­کنندگان باید رعایت کنند

درخصوص مراجعه بیماران به بیمارستان­های طرف قرارداد جهت استفاده از خدمات بستری، همراه داشتن اصل کارت ملی و دفترچه خدمات درمانی سازمان و معرفی­نامه از مراکز بهداشت الزامی است و در صورت اورژانسی بودن با ارائه دفترچه خدمات درمانی اقدام به بستری بیمار نموده و در مدت 24 ساعت معرفی­نامه تحویل گردد. (همراه بیمار) ضمناً از پرداخت هرگونه وجه به بیمارستان خودداری شود. در صورت اخذ وجه صورتحساب مربوطه به وجه دریافتی به امور مالی مرکز تحویل گردد.

در خصوص استفاده از بیمارستان­ها و مراکز غیر طرف قرارداد، بیماران قبل از بستری شدن، مرکز بهداشت و درمان را مطلع کرده و پس از ترخیص صورتحساب کامل از بیمارستان جهت ارائه به مرکز اخذ گردد.

درخصوص تهیه پروتزهای جراحی لازم است، قبل از خرید وسایل از طریق مرکز استعلام گردد.  (با توجه به قیمت­ های غیرواقعی و شرکت­های سوری جهت جلوگیری از ما به­ التفاوت­های سنگین به حساب بیمار) و پس از جراحی و اخذ فاکتور نهایی لازم است به تأیید پزشک جراح و مهر اتاق عمل بیمارستان مربوطه رسانده شود.

در صورت مراجعه بیماران به بیمارستان­ های دولتی غیرطرف قرارداد، جهت بستری، با این واحد قبل از پرداخت هزینه، مشاوره گردد.

در صورت مراجعه به مراکز استان­ها و نیاز به استفاده از خدمات درمانی بستری از طریق رفاه مراکز و با هماهنگی از خدمات طرف قرارداد استفاده گردد.

 

تبصره

صورتحساب کامل، شامل:

برگ اصلی صورتحساب

در صورت داشتن جراحی

(الف) برگه عمل جراح (ب) برگه بیهوشی

ریز دارو و تجهیزات بخش و اتاق عمل

برگه دستورات پزشکان

جواب خدمات پاراکلینیکی (آزمایش، رادیولوژی و ...)

اصل دفترچه بیمار

با توجه به اینکه هزینه­ های درمان بیماران و موارد اورژانسی در تعهد سازمان می­باشد، چنانچه خدماتی با درخواست بیمه شده مستقیماً از پزشک و بدون اندیکاسیون صورت بگیرد. در تعهد نخواهد بود مگر اینکه به تأییدیه شورای پزشکی رسانده شود.

دفترچه بیمه هر فرد مطلقاً جهت استفاده از خود شخص صادر شده و هرگونه سوء استفاده جهت دیگران، غیرقانونی بوده و ملزم به پرداخت خسارت وارده به سازمان می­ باشد.