نرم افزار های پزشکی

My Pillbox - نرم افزار برای یاد آوری زمان مصرف داروها

این نرم افزار مناسب دستگاه های اندرویدی است. یکی از مشکلات تمامی افراد در هنگام بیماری فراموشی استفاده به موقع از داروهای تجویز شده توسط پزشک است. این نرم افزار My Pillbox می تواند به شما در یادآوری زمان مصرف دارو ها کمک کند. فقط کافی است برای یک بار اطلاعات و زمان مصرف داروها را وارد نرم افزار کنید تا برنامه در زمان مقرر با شیوه های جالب و متنوع اطلاع رسانی کند. در ضمن برنامه محدودیتی در ثبت داروها ندارد و می توانید نسبت به دسته بندی اصلی برنامه، داروها را در گروه های مورد نظر ثبت کنید. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون: رابط کاربری زیبا، عدم نیاز به دسترسی به اینترنت، وجود طبقه بندی های متنوع و ... اشاره کرد.

HealthPackCalc - نرم افزار "فارسی سلامت"- محاسبه شاخص توده بدنی

نرم افزار "فارسی سلامت" یک نرم افزار علمی و منطقی برای محاسبه درصد چربی بدن (BMI)، محاسبه شاخص توده بدنی، محاسبه ضربان قلب هنگام ورزش و محاسبه درصد چربی بدنی است که می توانید با استفاده از آن و بدون مراجعه به پزشک تمامی اطلاعات ذکر شده در بالا را به دست بیاورید. این نرم افزار به صورت فایل فلش ارائه شده است و منابع موجود در آن برگرفته شده از کتاب Harrison’s Principles of internal medicine 17 edition است. البته نسخه اندروید هم توانایی ارائه محاسبات فوق را به صورت کامل دارد و شما می توانید در هر لحظه و هر مکانی از میزان سلامتی خود مطلع شوید.

The diagnosis of depression - تشخیص میزان افسردگی شما

این نرم افزار مناسب دستگاه های اندرویدی است. تشخیص افسردگی در بسیاری از موارد دشوار بوده و افراد به آسانی بدون مراجعه به روانشناس قادر به تشخیص آن نیستند. پرسشنامه دکتر بک یکی از بهترین معیارهای روانپزشکی برای تعیین سطح افسردگی است، یکی از مزیت های ویژه برنامه این است که پس از انجام تست، متناسب با میزان افسردگی به شما راهکارهای مناسب ارائه می شود. اگر فرزند دارید و به فکر روش صحیح تربیت فرزند خود هستید، با آموزش های موجود در راهکارهای روانشناسی این نرم افزار، در دراز مدت هزینه های درمان روحی و خسارت های ناشی از دکتر رفتن و مصرف دارو کمتر خواهد شد. در این نرم افزار شما قادر خواهید بود با تنظیم کردن راهکارها، روزانه یک راهکار در ساعت مشخص برای شما نمایش داده شود.

Eye Test - سنجش قدرت بینایی

این برنامه Eye Test یک نرم افزار جالب و کاربردی جهت سنجش قدرت بینایی چشم توسط تلفن همراه هوشمند است. این برنامه می تواند با سنجش کامل چشم های شما اختلالات موجود در آن را گزارش دهد. این نرم افزار یک گزینه مناسب برای چشم پزشکان و حتی افراد عادی جامعه هم هست و نصب آن بر روی گوشی دارای سیستم عامل ios توصیه می شود. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون: ابزارهای تشخیص کور رنگی های مختلف، ابزار سنجش قدرت بینایی، تصاویر جالب از خطای دید، ابزارهای تشخیص اختلالات بینایی خاص و ... اشاره کرد.

Visual Anatomy Free - آموزش بصری آناتومی بدن

این نرم افزار مناسب دستگاه های اندرویدی است. با استفاده از این نرم افزار می توانید به صورت تصویری و به شکل واقع گرایانه با آناتومی و بخش های مختلف بدن انسان آشنا شوید، برنامه معرفی شده دارای 58 تصویر با کیفیت است که شما را با 300 ویژگی اعضای مختلف آشنا می کند. برنامه می تواند گزینه ی مناسبی برای دانشجویان رشته ی پزشکی باشد. قابل اجرا در اندروید 2 و بالاتر حجم نرم افزار: 4.9 مگابايت

CPR.Choking - انجام عمل احيای تنفسی

این نرم افزار مناسب دستگاه های اندرویدی است. CPR.Choking به شما آموزش می دهد که چگونه و با چه روش هایی احیای تنفسی را انجام دهید، این برنامه توسط استادان واقعی و دکترهای مجرب و بر اساس آخرین توصیه‌ها، توسعه یافته است. قابل اجرا در اندروید 1.5 و بالاتر حجم نرم افزار: 10.8 مگابايت

Free Medical Spell checker - نرم افزار جستجوگر املای صحیح اصطلاحات پزشکی

این نرم افزار مناسب سیستم عامل ویندوز است که املاء نهایی و درست اصطلاحات پزشکی را به صورت رایگان جستجو می کند. لازم است بدانید با کلیک بر روی کلمات اتفاق خاصی نمی افتد، بنابراین برای استفاده باید لغت و اصطلاح مورد نظر در پنجره نمایش داده شده تایپ شود تا این نرم افزار املای درست را به کاربر نشان دهد.

Interpretation of test - تفسیر آزمایشات

اگر درباره نتایج آزمایش های پزشکی خود کنجکاو هستید و نمی توانید تا زمان مراجعه به متخصص صبور باشید، این نرم افزار را دانلود کنید. اپلیکیشن تفسیر آزمایشات پزشکی یک دیکشنری کامل از آزمایشات اختصاصی، خون و ادرار بوده که به زبان فارسی و در محیطی کاملاً ساده و قابل فهم برای عموم عرضه شده است. دیکشنری حروف اختصاصی آزمایشات، جستجوی سریع و توضیحات تکمیلی درباره تفسیر نتایج آزمایش های خون و ادرار از دیگر امکانات این نرم افزار هستند. لازم به ذکر است که اپلیکیشن فارسی و رایگان تفسیر آزمایشات پزشکی روی موبایل و تبلت های دارای سیستم عامل اندروید قابل نصب و اجرا می باشد.

BMI - windows - برنامه ای برای محاسبه شاخص توده بدنی

این نرم افزار مناسب سیستم عامل ویندوز است. این برنامه FinitySoft BMI Calculator با محاسبه شاخص bmi به شما می گوید؛ لاغر، عادی و یا چاق هستید. فقط کافیست برای محاسبه میزان وزن، اندازه قد و جنسیت خود را وارد کنید. برای محاسبه وضعیت جسمانی انسان ها، از لحاظ نسبت وزن به قد از شاخص bmi استفاده می کنند، این شاخص با فرمول های خود نسبت قد و وزن را محاسبه می کند و با ارائه عددی به شما می گوید که لاغر، عادی و یا چاق هستید، مناسب ترین عدد به دست آمده در این شاخص برای افراد عادی عدد 20 تا 25 است، زیر عدد 20 لاغر و بالای عدد 25 چاق محسوب می شوند، البته با استفاده از فرمول می توانید محاسبه های مورد نظر را به صورت دستی انجام دهید، اما این برنامه FinitySoft BMI Calculator کار شما را آسان تر می کند، زیرا تمام فرمول های مورد نیاز در درون آن گنجانده شده است و فقط کافیست که قد، وزن و جنسیت خود را وارد کنید تا شاخص عددی بدن شما را محاسبه کند. در ضمن برنامه از واحد های پوند و گیلوگرم در قسمت وزن و از سانتی متر، فوت و اینچ در قسمت ارتفاع قد پشتیبانی می کند.

Determine the color of nutrition indicators - نرم افزار تعیین رنگ نشانگرهای چراغ راهنمایی تغذیه

این نرم افزار که تحت اکسل می باشد، برای تعیین نشانگرهای چراغ راهنمایی تغذیه ای است. سال هاست که مردم با دیدن سه رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی نسبت به ایمنی خود در عبور از خیابان مطلع می شوند و حالا سازمان غذا و دارو از رنگ های چراغ راهنمایی روی محصولات غذایی استفاده می کند تا مردم از عوامل خطرزای موجود در این محصولات آگاه شوند.

Sound Meter - صدا سنج

نرم افزار کاربردی Sound Meter Pro می باشد. این نرم افزار مخصوص گوشی های آندروید می باشد. با استفاده از Sound Meter Pro می توانید میزان صدای موجود در پیرامون خود و ویبره گوشی را بسنجید. قسمتی از نرم افزار به نام Acoustimeter با استفاده از میکرفون گوشی میزان صدا را اندازه گیری نموده و برحسب db نمایش می دهد. قسمت دیگری از نرم افزار Vibrometer نام دارد که می تواند میزان لرزش گوشی و همچنین لرزش زمین را اندازه گیری نموده و نمایش دهد. لازم به ذکر است که میکروفن تلفن های هوشمند به صدای انسان (300-3400Hz، 40-60dB) تراز وسط قرار دارد حساس است.

Medical grade restaurants - اپلیکیشن مشاهده درجه بهداشتی رستوران ها

کاربران با کلیک روی آیکون رستوران موردنظرشان می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره وضعیت بهداشتی آن رستوران به دست آورند. در هر نقطه از كشور با روشن نمودن اينترنت و وارد شدن در برنامه رستوران های موجود در آن منطقه يا شهر با موقعيت مكانی و درجه بهداشتی نشان داده شده و می توان از رستوران های بهداشتی جهت سرو غذا استفاده نمود. رستوران‌ها در سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی با عالی، خوب و ضعیف رتبه بندی شده اند. شهروندان گرامی می توانند با نصب در سیستم عامل اندروید در هرزمان از شبانه روز از وضعیت بهداشتی رستوران ها مطلع شوند.

Prescription - نسخه

"نسخه" یک نرم افزار تحت اندروید راهنمای تجویز دارو مخصوص پزشکان می باشد. در این اپلیکیشن سعی شده تا برای هر بیماری نسخه ای نوشته شود که در آن از انتخابی ترین دارو، با حداقل قیمت با کمترین تداخل دارویی در کوتاه ترین زمان ممکنه و راحت ترین روش مصرف استفاده شود. از جمله امکانات این اپلیکیشن : -امکان جستجوی قوی فارسی و انگلیسی بیماری ها - نسخه دارویی با دوز و زمان بندی مناسب - توجهات لازم جهت ارجاع بیمار - طبقه بندی مصرف در حاملگی - کنترا اندیکاسیون ها، موارد احتیاط و تداخلات دارویی - نحوه مصرف و آموزش به بیمار - امکان افزودن بیماری های پربادید به لیست علاقه مندی ها "هشدار" تمامی اطلاعات ارائه شده در این نرم افزار صرفا به عنوان پیشنهاد و راهنمایی فقط برای "پزشکان" می باشد و نباید از آن به عنوان مرجع استفاده شود ، مسئولیت استفاده از اطلاعات این برنامه برعهده شخص استفاده کننده از نرم افزار می باشد و سازنده برنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده از اطلاعات این نرم افزار ندارد و تمامی حقوق این اپلیکیشن متعلق به Faceteb می باشد.

Heart emergency order is set - اوردر اورژانس قلب

ویژه اینترن ها، پزشکان عمومی و رزیدنت های قلب و داخلی و طب اورژانس این نرم افزار تحت اندروید برگرفته از معتبرترین و به روزترین رفرنس پزشکی یعنی سایت آپتودیت می باشد. این نرم افزار کاملا فارسی بوده و هر مبحث شامل: • تعریف • اتیولوژی • تظاهرات بالینی • تشخیص های افتراقی • دستورات پزشک (اوردر) • تحلیل اوردر

Pediatric emergency order is set - اوردر اورژانس اطفال

ویژه اینترن ها، پزشکان عمومی و رزیدنت های اطفال و طب اورژانس این نرم افزار تحت اندروید برگرفته از معتبرترین و به روزترین رفرنس پزشکی یعنی سایت آپتودیت می باشد. این نرم افزار کاملا فارسی بوده و هر مبحث شامل: • تعریف • اتیولوژی • تظاهرات بالینی • تشخیص های افتراقی • دستورات پزشک (اوردر) • تحلیل اوردر

Internal emergency order is set - اوردر اورژانس داخلی

ویژه اینترن ها، پزشکان عمومی و رزیدنت های قلب و داخلی و طب اورژانس این نرم افزار تحت اندروید برگرفته از معتبرترین و به روزترین رفرنس پزشکی یعنی سایت آپتودیت می باشد. این نرم افزار کاملا فارسی بوده و هر مبحث شامل: • تعریف • اتیولوژی • تظاهرات بالینی • تشخیص های افتراقی • دستورات پزشک (اوردر) • تحلیل اوردر

Rapid differential diagnosis - تشخیص افتراقی سریع

در این نرم افزار تشخیص افتراقی 507 علامت و نشانه بالینی بررسی شده اند. هدف از این نرم افزار کمک برای پزشکان و دانشجویان پزشکی و اینترن ها و رزیدنت ها برای کاهش میسد کردن بیماری هاست. علائم (symptom) و نشانه های بالینی (signs) در این نرم افزار به صورت الفبایی از A تا Z دسته بندی شده اند. همچنین به منظور دسترسی سریع تر می توانید از دکمه جست و جو استفاده کنید. جستجو به دو روش بر اساس عنوان و بر اساس متن انجام می شود. منابع استفاده شده برای ساخت این نرم افزار: 1-سایت UpToDate 2-Rapid Differential Diagnosis

- - نسخه آماده بیماری

نسخه شایع ترین بیماری ها در ایران (بر اساس جدیدترین مقالات UpToDate و جدیدترین ویرایش رفرنس های اعلام شده از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی) نسخه ها بر اساس جدیدترین شکل های دارویی موجود در ایران(بر اساس داروهای ژنریک ایران) می باشند. نسخه آماده بیماری ها برای دانشجویان پزشکی و اینترن ها و پزشکان عمومی و رزیدنت ها(داخلی-اطفال-زنان-اورولوژی-عفونی-پوست ومو-روانپزشکی-گوش و حلق و بینی-چشم پزشکی) منابع: سایت UpToDate داخلی: جدیدترین ویرایش هاریسون و سیسیل اطفال: جدیدترین ویرایش نلسون زنان و مامایی: جدیدترین ویرایش دنفورث اورولوژی: جدیدترین ویرایش اسمیت عفونی: جدیدترین ویرایش هاریسون پوست و مو: جدیدترین ویرایش هبیف روانپزشکی: DSM-5 گوش و حلق و بینی: جدیدترین ویرایش گوش و حلق و بینی پایه چشم پزشکی: جدیدترین ویرایش ووگان تعداد نسخه برای هر یک از بخش های مختلف: چشم پزشکی: نسخه 9 بیماری داخلی:نسخه 52 بیماری اطفال: نسخه 45 بیماری عفونی: نسخه 45 بیماری پوست ومو: نسخه 39 بیماری زنان و مامایی: نسخه 22 بیماری روانپزشکی: نسخه 22 بیماری اورولوژی: نسخه 16 بیماری گوش و حلق و بینی: نسخه 15 بیماری “هشدار” تمامی اطلاعات ارائه شده در این نرم افزار صرفا به عنوان پیشنهاد و راهنمایی فقط برای "پزشکان" می باشد و نباید از آن به عنوان مرجع استفاده شود ، مسئولیت استفاده از اطلاعات این برنامه برعهده شخص استفاده کننده از نرم افزار می باشد و سازنده برنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده از اطلاعات این نرم افزار ندارد. انتخاب داروی مناسب با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و تشخیص این امر بر عهده پزشک می باشد.هر شخصی شرایط استفاده از هر دارویی را ندارد و ممکن است برای شما منع مصرف داشته باشد و یا تشخیص بیماری توسط شما اشتباه باشد.بنابراین از اقدام به خود درمانی بدون مشورت با پزشک جدا خودداری کنید.

Free Medical Spell checker - نرم افزار جستجوگر املای صحیح اصطلاحات پزشکی

نرم افزار Caracal Diagnosis تحت اندروید موتور جستجوگر پزشکی بوده که ابزار مورد احتیاج انترن ها می باشد. به کمک این برنامه قادر خواهید بود تا با اصطلاحات و کلمات پزشکی آشنا شوید. توجه داشته باشید که این برنامه برای متخصصان پزشکی و دانشجویان رشته پزشکی طراحی شده است . نام بیش از 1600 نوع بیماری در این اپلیکیشن وجود داشته که انتظار می رود در نسخه های بعدی کامل تر شود . همچنین لازم به ذکر است که رابط کاربری این برنامه فوق العاده زیبا و شیک می باشد. ویژگی های اصلی: وجود نام بیش از 1600 بیماری رابط کاربری بسیار شیک عدم نیاز به اینترنت

Transforms a cell phone into the sphygmomanometer - تبدیل تلفن همراه به دستگاه فشارسنج

برای اطلاع از میزان فشار خون خود دیگر نیازی به استفاده از دستگاه فشارسنج نیست، می توانید با استفاده از این نرم افزار پزشکی Acc. Blood Pressure(BP)Monitor گوشی هوشمند خود را به یک فشار سنج دقیق تبدیل کنید.(برای سیستم عامل اندروید) یکی از بیماری های رایج در جامعه و به ویژه در کشور ما فشار خون است، حتما این را هم می دانید که برای محاسبه میزان فشارخون از دستگاه فشارسنج استفاده می کنند، که دارای دو نوع دستی و اتوماتیک است، حال با پیشرفت تکنولوژی های تلفن همراه و نرم افزارهای پزشکی می توانید گوشی هوشمند خود را به یک وسیله پزشکی قابل اعتماد تبدیل کنید و در هر زمان و هر مکانی به آسانی و با دقت بالا از میزان فشار خود مطلع شوید. برای محاسبه فشار خون به وسیله ی این نرم افزار Acc. Blood Pressure(BP)Monitor فقط کافی است دو مرحله را انجام دهید در مرحله اول باید جنسیت خود را انتخاب کنید و در مرحله بعدی انگشت خود را مکان دلخواه نرم افزار قرار دهید. توجه داشته باشید که فقط نرم افزار برای اطلاع رسانی است و نمی توان به صورت صد در صد به آن اطمینان کرد. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون: ارائه اطلاعات آماری به صورت دوره ای، راهنمایی برای داشتن فشار خون مناسب، اندازه گیری سیستولیک و دیاستولیک فشار اشاره کرد.

Pedometer - قدم شمار

آیا شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که در طول روز برای بهبود سلامت و تناسب اندام و یا برای از دست دادن وزن به پیاده روی می پردازید!؟ یک نرم افزار تحت اندروید جالب و کاربردی تحت عنوان قدم شمار به شما کمک خواهد کرد تا به صورت دقیق از تعداد گام هایی که در طول مسیرهای مختلف بر می دارید آگاه شوید و بدانید که چه مقدار پیاده روی کرده اید. همانطور که میدانید گوشی های اندرویدی دارای سنسور حرکتی هستند. این نرم افزار با استفاده از این سنسور، گام های شما را تشخصی می دهد و آنها را شمارش می کند. سپس بر اساس تعداد گام ها، سرعت شما، مسافت طی شده و میزان کالری مصرف شده و غیره را به طور دقیق در اختیار شما قرار می دهد. اگر به دنبال برنامه ای برای نمایش میزان فعالیت خود در طول روز هستید و دارای یک دستگاه اندروید هستید این نرم افزار را از حتما نصب نمایید. معرفی نرم افزار قدم شمار: امکان انتخاب کاراکترهای مختلف توسط کاربر امکان انتخاب وضعیت و سرعت گام برداشتن شمارش تعداد گام ها در حالت خودکار دستی محاسبه کالری مصرفی افراد ثبت و نمایش آمار گرافیکی تعداد گام های کاربر گرفتن تاریخچه روزانه: تعداد گام، فاصله، کالری و زمان راه رفتن

. - پویش خطرسنجی سكته های قلبی، مغزی و سرطان

در این نرم افزار موبایل تحت اندروید 11 محور سلامتی و خود مراقبتی بررسی و اطلاعات آن در اختیار کاربران قرار می گیرد. از آنجا که مخاطب این نرم افزار موبایل عموم افراد جامعه هستند، اطلاعات با لحنی روان و عامیانه در نرم افزار آورده شده است. در این نرم افزار موبایل همچنین میزان ریسک سکته قلبی بنا به اطلاعات علمی و دقیق اندازه گیری و نتیجه به کاربر اعلام می شود. توصیه های پزشکی و سلامتی در راستای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها بخش عمده ای از محورهای محتوایی این نرم افزار موبایل را تشکیل می دهد.