خواص سبزی ترشک
سبزی ترشک، گیاهی دارویی شبیه اسفناج و حاوی اسید اگزالیک است که باعث طعم اسیدی آن می گردد.

 

این گیاه کم کالری و دارای میزان بالایی آب است. برگ این گیاه مصرف غذایی و ریشه و برگ آن دارای خاصیت داروی است.

 

آنتی اکسیدان زیادی دارد و منبع عالی از ویتامین B ،A و C ، آهن و فسفر است. از نظر طب سنتی خاصیت سم­زدایی دارد و تصفیه کننده خون و هضم کننده غذا محسوب می شود.

 

دارای طبع سرد و خشک بوده و مدر است. به پایین آوردن فشار خون و چربی خون بالا کمک می کند و در بهبود یبوست موثر است. به گفته متخصصان طب سنتی این گیاه در بهبود ناراحتی‌های ادراری، کلیوی و اسهال‌خونی کاربرد دارد و برای جبران ویتامین C در بدن مفید است. در ترشک پتاسیم اگزالات و تارتاریک اسید وجود دارد. سدیم، پتاسیم، کلسیم و فسفر در ترکیب آن گزارش شده است. ترشک ایرانی در بیشتر مناطق استان گسترش دارد، اما هنوز به‌عنوان گیاه دارویی شناخته شده نیست و در اغلب روستاهای منطقه قائنات می‌توان آن را مشاهده کرد.

 

 

همچنین این گیاه دارویی اشتها‌آور و تصفیه‌کننده و هضم‌کننده بسیار خوبی است و به‌خاطر خاصیت تصفیه‌کنندگی‌اش برای کسانی که دارای جوش‌های موضعی و پوستی هستند بسیار مفید است. این گیاه دارویی به علت داشتن اسید اگزالیک نباید زیاد و بطور مداوم مورد مصرف قرار گیرد، چون برای مثانه و کلیه می‌تواند مضر باشد. از این گیاه برای استفاده خوراکی و موضعی زیر  نظر متخصص طب سنتی می توان بهره برد.

تاریخ انتشار: سه شنبه 29 خرداد 1397

جهت ارتباط با سر دبیر می توانید از ایمیل shefa@irib.ir استفاده نمایید