جوایز ویژه برای کاهش وزن افراد چاق و دارای اضافه وزن
مرکز بهداشت و درمان سازمان صدا و سیما برای افراد چاق و دارای اضافه وزن که در مدت معینی تحت نظر متخصص تغذیه مرکز اقدام به کاهش وزن نمایند علاوه­ بر اهداء جوایز ویژه تسهیلات مناسبی در اختیار آنان قرار خواهد داد.

 

دکتر سیدحمید حسینی، مدیرکل مرکز بهداشت و درمان سازمان صداوسیما با اعلام این خبر گفت: شیوع چاقی و اضافه وزن در جمعیت ایرانی روبه افزایش است و براساس نتایج اولیه غربالگری بیماری­ های غیرواگیر شایع از 7 هزار نفر کارکنان سازمان بیش از 63 درصد چاق و یا دارای اضافه وزن می ­باشند.

 

دکتر حسینی سبک زندگی ماشینی، نخوردن صبحانه، نداشتن تحرک و فعالیت بدنی مؤثر، مصرف غذاهای آماده و پرکالری و مصرف تنقلات ناسالم به جای میوه و سبزی، نشستن­ های طولانی مدت و پرخوری به ویژه در وعده شام و مصرف مواد قندی به خصوص نوشابه و شیرینی­ جات را از جمله مهمترین علل بروز چاقی در افراد جامعه بیان نمود.

 

وی تصریح کرد: روند روبه تزاید چاقی به خصوص در کودکان و نوجوانان ایرانی بسیار نگران کننده بوده و در آینده باید منتظر افزایش ناگهانی بار بیماری­ های غیرواگیر شایع در جامعه بود.

 

وی افزود: بیماری ­های همچون دیابت، فشارخون بالا، بیماری­ های قلبی، سکته­ های مغزی و برخی از انواع سرطان ­ها با چاقی و اضافه وزن ارتباط معنا داری دارد و می ­بایست برای ترویج سبک زندگی سالم اهتمام ویژه ­ای داشت.

 

دکتر حسینی گفت: مرکز بهداشت و درمان سازمان در راستای تشویق کارکنان که مشکل چاقی و اضافه وزن دارند، ضمن استقرار متخصصین تغذیه و رژیم درمانی و تأسیس کلینیک پیشگیری و ارتقای سلامت و نیز واحد آموزش کارکنان، جوایز ویژه و تسهیلات بسیار مناسبی برای کسانی که با مراجعه حضوری و تکمیل پرسشنامه ­های علمی تحت نظر متخصص تغذیه در مدت معینی وزن خود را کاهش دهند، در نظر گرفته است.

 

تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 آبان 1395

جهت ارتباط با سر دبیر می توانید از ایمیل shefa@irib.ir استفاده نمایید