دومین گردهمایی همیاران سلامت برگزار شد.
دومین گردهمایی همیاران سلامت سازمان با هدف "آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه" دهم مهرماه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و سایت شِفا دومین گردهمایی و هم اندیشی همیاران سلامت سازمان با هدف آمادگی هرچه بیشتر همیاران سلامت در برابر حوادث غیر مترقبه و جلب مشارکت بین بخشی واحدهای سازمانی برای ارتقاء سلامت همگانی و کاهش مشکلات بهداشتی و درمانی با حضور تنی چند از مدیران محترم مرکز سرمایه انسانی و ستاد مدیریت بحران سازمان و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

 

دکتر حسینی مدیرکل مرکز بهداشت و درمان سازمان در این گردهمایی ضمن گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهیدان گرانقدر انقلاب گفت: به یمن خون شهدای عزیز و جانبازی رزمندگان و ایثارگران در طول 40 سال گذشته دستاوردهای بسیار مهمی در عرصه سیاسی، نظامی، علمی، فرهنگی و بین المللی کسب کرده ایم که بهیچ وجه قابل مقایسه با دوران رژیم ستم شاهی نیست.

 

وی افزود: ما به این دستاوردهای عظیم در طول این 40 سال افتخار می کنیم و به آینده کاملاً امیدواریم.

 

دکتر حسینی با اشاره به ارتقاء شاخص­های بهداشتی در طول 40 سال گذشته گفت: درحال حاضر بسیاری از بیماری­های واگیر همچون سرخک، سرخجه، اوریون و وبا کنترل شده و بیماری فلج اطفال در حال ریشه کنی است. امید به زندگی در بین مردان و زنان ایرانی افزایش قابل توجهی یافته و شمار پزشکان و دانشجویان پزشکی در کشور با قبل از انقلاب بهیچ وجه قابل قیاس نیست و درحال حاضر بیش از یکصد و پنجاه هزار نفر دانشجوی پزشکی درحال تحصیل علوم پزشکی هستند.

 

دکتر حسینی گفت: ضرورت تشکیل همیاران سلامت برای مشارکت هرچه بیشتر همکاران سازمان در بهبود و ارتقاء سلامت، ترویج سبک زندگی سالم، کاهش بار بیماریهای غیرواگیر، ارتقاء سلامت روان در سازمان و آمادگی لازم در برابر حوادث احتمالی و غیر مترقبه طبیعی است.  

 

وی ضمن تشکر از استقبال خوب واحدهای سازمانی در معرفی همیاران سلامت از اداره کل آموزش سازمان نیز به جهت همکاری در برگزاری کلاسهای آموزشی برای همیاران سلامت قدردانی و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با آموزش هایی که در طول 2 سال گذشته همیاران سلامت فراگرفته ­اند، بتوانند هرچه بیشتر در خدمت همکاران سازمان باشند.

 

در ادامه معاون وزیر بهداشت و رئیس اورژانس پیش بیمارستانی کشور ضمن تجلیل از تشکیل گروه همیاران سلامت سازمان صداوسیما گفت: کاری که همه دستگاه ها و سازمان ها می بایست انجام می دادند و ندادند، سازمان صداوسیما با ابتکار عمل و برنامه ریزی موفق به انجام آن شد و ما در اورژانس پیش بیمارستانی آمادگی لازم برای کمک به همیاران سلامت سازمان در زمینه­ های آموزشی و غیره را داریم.

 

دکتر کولیوند گفت: تشکیل گروه همیاران سلامت در صداوسیما و برنامه ریزی برای توانمندی و مهارت افزایی این عزیزان باعث می شود در زمان حادثه این عزیزان علاوه بر خود امدادی، بتوانند دگر امدادی هم در صحنه و در زمان طلایی کمک و امداد انجام دهند که همین امر می تواند موجب جلوگیری از بسیاری از خسارات بعدی ناشی از حوادث شود.

 

وی افزود: فرهنگ خودامدادی و دگر امدادی همچون الگوی همیاران سلامت می بایست در سازمانهای دیگر نیز نهادینه شود و مدیران نسبت به اینگونه برنامه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

در ادامه این مراسم خانم مهندس علیمددی، مسئول گروه همیاران سلامت سازمان صداوسیما نیز با ارائه گزارشی از روند تشکیل گروه و آموزش همیاران سلامت از حضور همیاران در برنامه های آموزشی و نیز اداره کل آموزش سازمان بخاطر همکاری های همه جانبه قدردانی و تشکر کرد.

 

همچنین دکتر حاجی سیاری، مدیرکل محترم آموزش سازمان نیز با ابراز خرسندی از برنامه­ های آموزشی گروه همیاران سلامت درخصوص اهمیت آموزش در ارتقاء توانمندی های حرفه ای سازمان سخنانی ایراد نمود.

 

گفتنی است، در این گردهمایی یک روزه، کوله های امدادی و کمک های اولیه در اختیار تمامی همیاران سلامت قرار گرفت و از 4 نفر از همیاران سلامت فعال با اهدای لوح تقدیر و هدایای ویژه قدردانی شد.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 مهر 1397

جهت ارتباط با سر دبیر می توانید از ایمیل shefa@irib.ir استفاده نمایید