سامانه ملی ثبت بیماری‌های روماتولوژی راه اندازی می‌شود.
برای اولین بار در کشور سامانه ملی ثبت بیماری‌های روماتولوژی شامل بهجت، لوپوس، ارتروز و پوکی استخوان راه اندازی می‌شود.

 

به گزارش مهر، احمدرضا جمشیدی رئیس انجمن علمی روماتولوژی ایران در افتتاحیه دهمین کنگره سالیانه روماتولوژی با بیان اینکه در عرصه تشخیص و درمان بیماری های روماتولوژی پیشرفت خوبی داشته ایم گفت: همکاران روماتولوژی کشورمان در سطح بالای علمی قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه امکانات تشخیص و درمان مناسبی در کشور فراهم است اظهار داشت : در حال حاضر از نظر دارویی مشکلی نداریم به طوری که امروز نیاز به اعزام بیمار به خارج برای درمان نداریم.

 

وی فعالیتهای عرصه آموزش را موفقیت آمیز خواند و گفت: هر ساله دستیاران فوق تخصصی بسیاری در کشور آموزش دیده و فارغ التحصیل می شوند.


ریس کنگره رماتولوژی عرصه پژوهش را از دیگر موارد مهم خواند و تصریح کرد کشورمان در سال ۲۰۱۴ با ۵۵ مقاله علمی رتبه ۳۰ دنیا و رتبه ۴ در خاورمیانه در رشته روماتولوژی را به خود اختصاص داده است.

 

وی ادامه داد: عرصه پژوهش رشته روماتولوژی دز سال ۲۰۱۵ از نظر تعداد مقالات دچار افت شده و از ۵۵ مقاله به ۴۱ مقاله  رسیده که لازم است در این عرصه برنامه ریزی دقیق تری صورت پذیرد.

 

جمشیدی ادامه داد: برای برنامه ریزی دقیق تر در رشته روماتولوژی سامانه ملی ثبت بیماریهای روماتولوژی را اندازیکرده ایم که اکثر بیماری ها در این سامانه ثبت می شوند.


یاداوری میشود دهمین کنگره و دومین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی از امروز به مدت ۳ در ارشیو اسناد ملی برگزار می شود .

 

 

تاریخ انتشار: پنج شنبه 29 مهر 1395

جهت ارتباط با سر دبیر می توانید از ایمیل shefa@irib.ir استفاده نمایید