دردهای ناگهانی نیاز به بررسی اورژانسی دارد.
فلوشیپ کنترل و درمان درد، گفت: کمردرد و سردرد، مهمترین علت مراجعات به مراکز پزشکی در سراسر دنیا هستند.

 

 حسن محمدی، با اشاره به اینکه مهمترین علت مراجعه به مراکز پزشکی در دنیا درد است، گفت: دردهایی که به‌صورت ناگهانی در سر، شکم، چشم و قفسه سینه ایجاد شوند باید حتما به‌صورت اورژانسی مورد بررسی قرار گیرند.

 

وی اظهارداشت: کمردرد و سردرد، مهمترین علت مراجعات به مراکز پزشکی در سراسر دنیا هستند.

 

محمدی افزود: درد به‌طورکلی به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می‌شود. در صورتی‌که درد بیش از 3 تا 6 ماه طول بکشد آن را مزمن می‌گوییم و ما می‌توانیم در کلینیک درد چند تخصصی با استفاده از تخصص‌های مختلف به بیماران دارای درد مزمن کمک موثری را انجام دهیم.

 

فلوشیپ کنترل و درمان درد، ادامه داد: دارودرمانی، درمان بلوک عصبی، اوزون‌تراپی، ارتوکین‌تراپی، جراحی بسته دیسک با استفاده از ژل و لیزر از جمله راهکارهایی است که برای درمان دردهای مزمن در کلینیک‌های چند تخصصی درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

محمدی با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به سرطان از دردهای مزمن رنج می‌برند، گفت: در کلینیک‌های چند تخصصی درد می‌توان کمک‌های مهمی را جهت بهبود کیفیت زندگی این بیماران از طریق کاهش دردهای ناشی از بیماری سرطان انجام داد.

 

وی ادامه داد: از طریق اقدامات موثر در کلینیک‌های تخصصی درد، می‌توان 65 تا 70 درصد در جهت کاهش درد بیماران گرفتار دردهای مزمن اقدام کرد.

 

محمدی گفت: در صورتی‌که درد از نوع حاد و ناگهانی باشد باید نسبت به درمان آن بلافاصله و اورژانسی اقدام کرد، به‌طور مثال درد ناگهانی در سر، شکم، چشم و قفسه سینه نیاز به بررسی‌های اورژانسی دارد چرا که می‌تواند هر یک از این موارد عواقب ناگواری برای بیمار به‌دنبال داشته باشد.

 

فلوشیپ کنترل و درمان درد، اظهارکرد: دردهای مزمنی که شب هنگام بروز یابد و به‌ویژه همراه تب، کاهش وزن و بی‌حسی و کاهش قدرت عضلات باشد نیاز به بررسی‌های ویژه دارد چرا که این نوع درد نیز جزو دردهای خطرناک محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 بهمن 1398

جهت ارتباط با سر دبیر و مسئول سایت می توانید با شماره تلفن 85502135 تماس بگیرید.