برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه و احیاء
به همت واحد آموزش مرکز بهداشت و درمان سازمان، دوره آموزشی کمک های اولیه و احیاء ویژه همیاران سلامت جدید سازمان درحال برگزاری است.

 

براساس این گزارش، هدف از برگزاری این دوره آموزشی، ارائه داﻧﺶ ﻻزم در زﻣﯿﻨﻪ ﮐﻤﮏ ﻫﺎی اوﻟﯿﻪ و احیاء ﺑﻪ همیاران سلامت جدید سازمان ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﻣﺪاد رﺳﺎنی ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﺑﻪ ﻣﺼﺪوﻣﺎن هنگام وقوع حوادث و بلایا ﻗﺒﻞ از رسیدن نیروهای حرفه ای درمانی و امدادی است.

 

گفتنی است، فراگیران در این کلاس در خصوص مبانی و کمک های اولیه در محیط کار، علائم حیاتی، ارزیابی مصدوم، تشخیص مقدماتی صدمات، اولویت بندی کمک های اولیه، اختلالات قطع تنفس، اقدامات اولیه اساسی برای نجات مصدوم، عملیات احیاء قلبی-ریوی (پایه)، اصول جابجایی و انتقال صحیح مصدوم، کمک های اولیه در انواع شوک، ضربه مغزی و تشنج، کمک های اولیه در انواع اجسام خارجی و قطع شدگی عضو، آتل بندی، کمک های اولیه در زخم ها، سوختگی ها وگزش ها، برق گرفتگی، گرما و سرمازدگی، غرق شدگی، شکستگی ها و در رفتگی ها، خونریزی ها، سقوط، پانسمان، مسمومیت ها و ... تحت آموزش تئوری و عملی قرار می گیرند.

 

این کلاس آموزشی در 28 ساعت آموزشی به سرپرستی دکتر فرهاد رحمتی متخصص طب اورژانس از چهاردهم  مردادماه شروع شده و تا یازدهم آبان ماه 98 ادامه دارد.

 

شایان ذکر است، همیاران سلامت سازمان، تعدادی از کارکنان سازمان هستند که به عنوان نماینده واحد خود برای کاهش مشکلات بهداشتی و ارتقای فرهنگ خودمراقبتی، خودامدادی و دیگر امدادی و ایجاد تعاملات بهتر به مرکز بهداشت و درمان سازمان معرفی شده اند.

 

دانلود فایل های آموزشی

جلسه1_کلیات

جلسه2_گاز گرفتگی-گزش-غرق شدگی-مسمومیت

جلسه3_تروما، ایمنی و مکانیسم آسیب

جلسه4_بی حرکت سازی

جلسه4_حمل مصدوم

جلسه4_زخم و پانسمان

جلسه5_احیای قلبی و ریوی پایه

جلسه6_گرمازدگی، سرمازدگی، صعود به ارتفاع، سوختگی 

جلسه7_بیماری های شایع

جزوه کامل کلاس کمک های اولیه و احیاء که تمام نکات، مفصل تر توضیح داده شده.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مرداد 1398

جهت ارتباط با سر دبیر و مسئول سایت می توانید با شماره تلفن 85502135 تماس بگیرید.